Ceny ropy klesli, no spotová cena zlata posilnila

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok klesli po tom, čo ratingová agentúra Fitch varovala, že pre neschopnosť vyriešiť rozpočtovú krízu a odvrátiť hrozbu štátneho bankrotu môžu USA prísť o svoj najvyšší rating AAA.

Americký Senát v utorok prerušil rokovania o zvýšení dlhového limitu a odblokovaní federálnej vlády po tom, čo sa opoziční republikáni v dolnej komore Kongresu, Snemovni reprezentantov, nedokázali zhodnúť na svojom pláne riešenia rozpočtovej krízy.

Ceny ropy Brent klesli o 1,14 USD na 109,90 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 1,20 USD na 101,21 USD za barel.

Spotová cena zlata v utorok posilnila, keď patová situácia v rokovaniach o rozpočtovej kríze v USA zvýšila dopyt po v vzácnom kove ako bezpečnej investícii. Spotová cena zlata bola o 20:17 GMT na úrovni 1 281,16 za uncu, čo bolo o 0,7 % viac ako záverečná hodnota z pondelka. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 3,40 USD na 1 273,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...