Ceny zlata a americkej ropy rástli

NEW YORK 25. októbra (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok oslabili, kým ceny americkej ropy po troch dňoch poklesu rástli.

Americká ropa v predchádzajúcich dňoch oslabovala, keďže rástli zásoby. Tie boli minulý týždeň na najvyššej úrovni od júna tohto roku.

Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok poklesli o 81 centov 106,99 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy stúpli o 25 centov na 97,11 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok stúpli a prvýkrát za viac ako mesiac prekonali hranicu 1 350 USD za barel. Pod rast cien zlata sa podpísali očakávania, že americký Federálny rezervný systém (Fed) bude pokračovať v programe stimulov pre americkú ekonomiku aj naďalej, keďže údaje z amerického trhu práce boli sklamaním.

Počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA totiž klesol menej, než sa čakalo. Spotová cena zlata vzrástla do 19:43 GMT o 1 % na 1 345,70 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX vzrástli o 16,30 USD na 1 350,30 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...