Deutsche Bank vyšetruje zamestnancov pre podvody s úrokmi

FRANKFURT 21. októbra (WEBNOVINY) – Nemecká spoločnosť Deutsche Bank začala rozhovory s približne päťdesiatimi zamestnancami v rámci vyšetrovania možnej manipulácie s londýnskou medzibankovou úrokovou sadzbou (LIBOR).

Informoval o tom nemecký denník Handelsblatt. Zamestnanci majú právo na to, aby pri rozhovore s predstaviteľmi banky v súvislosti s vyšetrovaním boli prítomní ich právnici alebo svedkovia. Samotná Deutsche Bank odmietla tieto správy komentovať.

Rozhovory nasledujú po tom, čo v banke vykonala kontrolu audítorská spoločnosť Ernst & Young. Tá počas predchádzajúcich dvoch mesiacov kontrolovala elektronickú poštu a ďalšiu elektronickú komunikáciu.

Deutsche Bank uviedla, že komunikovala s európskymi a americkými orgánmi, ktoré prešetrovali stanovovanie LIBOR a európskej medzibankovej úrokovej sadzby (EURIBOR) v období medzi rokmi 2005 a 2011.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...