Dolár oslabil, uškodili mu dva týždne neistoty

LONDÝN 17. októbra (WEBNOVINY) – Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, vo štvrtok klesol.

Po tom ako americkí politici našli východisko zo slepej uličky v spore o výšku štátneho dlhu, sa investori sústredili na to, aký malo znefunkčnenie americkej vlády vplyv na ekonomiku.

Analytici uviedli, že dva týždne neistoty, ktoré zasiahli dôveru investorov a podnikateľov, poškodili perspektívu rastu najväčšej svetovej ekonomiky.

Americký Federálny rezervný systém (Fed) preto nebude môcť zredukovať svoj program menových stimulov prinajmenšom do začiatku budúceho roka.

Dolárový index vo štvrtok oslabil o 0,75 % na 79,877 bodu. Oproti japonskému jenu dolár klesol 0,8 % na 97,95 JPY/USD. Všeobecné oslabenie dolára viedlo k posilneniu eura, ktoré si pripísalo 0,7 % a stúplo na 1,3638 USD/EUR.

Spoločná európska mena sa tak dostala k blízkosti svojho osemmesačného maxima 1,36465 USD/EUR, na ktorom bola 3. októbra.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...