Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru

NEW YORK 10. októbra (WEBNOVINY) – Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, vo štvrtok vzrástol na dvojtýždňové maximum.

Posilnili totiž optimistické predpoklady, že americkí poslanci pravdepodobne dosiahnu dohodu o štátnom dlhu, aby predišli situácii, v ktorej by USA neplnili svoje záväzky.

Poradca vedenia Republikánskej strany uviedol, že predstavitelia tejto strany v Snemovni reprezentantov Kongresu USA uvažujú o krátkodobom zvýšení hornej hranice, do ktorej si vláda môže požičiavať, aby získali čas na vyjednávania o širších opatreniach.

Dolárový index stúpol o 0,2 % na 80,550 bodu. Oproti japonskému jenu americká mena posilnila o 0,8 % na 98,15 JPY/USD. Euro oslabilo o 0,1 % na 1,3508 USD/EUR. Stredoeurópskym menám vo štvrtok pomohlo oživenie chuti investorov riskovať, ktorá vzrástla vďaka známkam, že Washington sa priblížil k východisku zo slepej uličky v otázke štátneho dlhu.

Česká koruna do 10:21 SEČ stúpla o 0,14 % na 25,545 CZK/EUR, poľský zlotý vzrástol o 0,28 % na 4,187 PLN/EUR a maďarský forint posilnil o 0,09 % na 295,840 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...