Dolár v pondelok zostával v blízkosti nedávnych miním

LONDÝN 28. októbra (WEBNOVINY) – Americký dolár v pondelok zostával pod tlakom očakávaní, že centrálna banka v USA zotrvá pri extrémne voľnej menovej politike.

Väčšina investorov podľa agentúry Reuters predpokladá, že program, v rámci ktorého Federálny rezervný systém (Fed) sťahuje každý mesiac z trhu dlhopisy v objeme 85 mld. USD, bude pokračovať bez zmeny aspoň do marca budúceho roka.

Dvojdňové zasadnutie výboru Fed-u pre menovú politiku sa začína v utorok.

Dopyt po eure brzdili aktuálne údaje vrátane výsledkov prieskumu podnikateľskej dôvery v Nemecku, ktoré minulý týždeň naznačili, že silná spoločná mena môže brzdiť krehké zotavenie ekonomiky menovej únie.

Dolárový index sa pohyboval na úrovni 79,176 bodu, čo bolo neďaleko piatkového deväťmesačného minima. Dolár voči jenu posilnil o 0,2 % na 97,60 JPY/USD. Euro oproti doláru sa obchodovalo na úrovni 1,3810 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...