Euro vo štvrtok posilnilo voči doláru

LONDÝN 24. októbra (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok posilnilo, keď obavy o hospodársky výhľad a menovú politiku USA prevážili nad slabšími údajmi z eurozóny.

Dolár zostáva pod tlakom očakávaní, že Federálny rezervný systém (Fed) bude pokračovať v stimulačných opatreniach aj v nasledujúcom roku.

Dôveru v menu poškodila aj utorňajšia vládna správa, podľa ktorej americká ekonomika vytvorila v septembri výrazne menej pracovných miest, než sa čakalo.

Euro vymazalo časť skorších ziskov po zverejnení výsledkov prieskumu nákupných manažérov, podľa ktorého aktivita v súkromnom sektore eurozóny tento mesiac nečakane spomalila rast.

Euro voči doláru posilnilo o 0,2 % na 1,3802 USD/EUR. Dolárový index klesol o 0,1 % na 79,168 bodu a dolár oproti jenu rovnako o 0,1 % na 97,30 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...