Kožiarsky závod stavia ďalšiu halu, chce nových ľudí

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 18. októbra (WEBNOVINY) – Liptovskomikulášsky závod SlovTan Contract Tannery zaoberajúci sa výrobou a spracovaním hovädzej a kengurej kože stavia novú halu, ktorá rozšíri jeho výrobné možnosti.

Spoločnosť preto plánuje v priebehu piatich rokov postupne prijať aj 50 nových pracovníkov, aktuálne zamestnáva 300 ľudí.

„Posledných desať rokov sme v tomto meste masívne investovali a v tomto trende chceme pokračovať,“ povedal majiteľ spoločnosti Hans Schafstall.

„Som veľmi rád, že spoločnosť pokračuje vo svojich investíciách v našom meste. Podľa mojich informácií urobila za posledných 15 rokov obrovský pokrok aj v oblasti životného prostredia. Pri našich rozhovoroch deklarovali opätovný dôraz na životné prostredie a investície, ktoré pripravujú, sa nebudú týkať len zvýšenia produkcie výroby surových koží, ale aj kvality finálneho produktu. Pripravujú tiež modernizáciu a automatizáciu výroby, ktorá uľahčí prácu tunajším zamestnancom,“ dodal primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.

Nová hala priamo nadväzuje na súčasné výrobné priestory spoločnosti. Prevádzku by mala začať v lete budúceho roka. Kožiarska spoločnosť pôsobí v Liptovskom Mikuláši už dvadsať rokov. Denne dokáže spracovať sto ton hovädzej a kengurej kože, ktorá kvalitatívne patrí k najlepším v Európe. Ich výsledný produkt sa používa na výrobu futbalových kopačiek, na vnútorné vybavenie v luxusných automobiloch, lietadlách, na výrobu koženého nábytku a tiež špeciálnej ortopedickej obuvi.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...