Talianske banky sa rozsiahlych testov ECB neobávajú

RÍM 24. októbra (WEBNOVINY) – Testovanie bankového systému, ktoré pripravuje Európska centrálna banka (ECB), nepredstavuje pre taliansky bankový systém žiadnu hrozbu.

V stredu to vyhlásil taliansky minister hospodárstva Fabrizio Saccomanni. „Taliansko nemá strach. Taliansky bankový systém ukázal, že patrí k najsolídnejším v rozvinutých ekonomikách napriek extrémne dlhej recesii, ktorá položila iných na kolená,“ povedal minister.

Európska centrálna banka (ECB) počas nasledujúcich dvanástich mesiacov komplexne preverí majetok popredných bánk v eurozóne a ich schopnosť odolávať krízovým situáciám.

Testy sa zamerajú na 128 bánk, ktoré podľa ECB tvoria 85 % bankového systému eurozóny. Najviac z nich, 24, pochádza z Nemecka.

Zo slovenských bánk sa kontrola podľa predbežného zoznamu ECB zameria na Slovenskú sporiteľňu, Všeobecnú úverovú banku a Tatra banku. Banky musia na základe svojich súvah k 31. decembru 2013 dosiahnuť ukazovateľ kapitálovej primeranosti Tier 1 na úrovni 8 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...