Vo Francúzsku žiada o podporu rekordný počet nezamestnaných

PARÍŽ 25. októbra (WEBNOVINY) – Počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti vo Francúzsku v septembri stúpol o 60 tisíc na rekordných 3 295 700 ľudí.

Zverejnené údaje tak boli ranou pre prezidenta Francoisa Hollanda, ktorý prisľúbil, že urýchlene zvráti rastúcu mieru nezamestnanosti vo Francúzsku.

Ministerstvo prace za zdroj zvýšenia považuje opätovné zaradenie tých nezamestnaných do evidencie ktorí z nej boli nakrátko z technických príčin v auguste vyradení.

V medzimesačnom porovnaní počet žiadateľov o podporu stúpol o 1,9 % a medziročne o 8,1 %. Septembrový nárast bol najvýraznejší od apríla 2009 a vymazal augustový pokles žiadateľov.

Vtedy sa ich počet znížil o 50 tis. a klesal tak prvýkrát po viac ako dvoch rokoch a zároveň najvýraznejšie za šesť rokov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...