Aerolinky Iberia čaká štrajk, zamestnanci nechcú škrty

MADRID 4. marca (WEBNOVINY) – Pracovníci španielskej vlajkovej leteckej spoločnosti Iberia v pondelok začnú ohlásený päťdňový štrajk proti hromadnému prepúšťaniu, na čo ich zamestnávateľ zareagoval zrušením 1 370 letov.

Podľa zverejneného zoznamu ide o spoje zabezpečované samotnými aerolíniami ako aj ďalšími troma dopravcami, s ktorými sú prepojené – Iberia Express, Air Nostrum a Vueling.

Postihnuté sú prevažne lety v rámci Španielska a zvyšku Európy. Nemenovaný hovorca Iberie sa v piatok pre agentúru AFP vyjadril, že „prakticky všetkých postihnutých cestujúcich presunuli na iné lety alebo im vrátili peniaze za letenky“.

Pozemný a letový personál Iberie protestuje proti zámeru zrušiť 3 800 pracovných miest a reorganizovať prevádzku po tom, ako sa dlhodobo stratová spoločnosť v roku 2011 zlúčila so ziskovými British Airways.

Po tom, ako španielske aerolínie vykázali za rok 2012 stratu dosahujúcu takmer miliardu eur šéf novovytvorenej skupiny International Airlines Group (IAG) vyhlásil, že „sa musia prispôsobiť, aby prežili“.

Prvý z troch päťdňových štrajkov pracovníci uskutočnili minulý týždeň, posledný je naplánovaný na 18. až 22. marca

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...