Agentúra Egan-Jones potvrdila rating USA na stupni AA

NEW YORK 12. septembra (WEBNOVINY) – Ratingová agentúra Egan-Jones potvrdila hodnotenie úverovej spoľahlivosti americkej vlády na stupni AA.

Rating má negatívny výhľad, uviedla agentúra. Svoje rozhodnutie, o ktorom informovala v utorok večer, odôvodnila obavami zo zadlženosti krajiny a zo slabého ekonomického rastu.

Agentúra vo vyhlásení konštatovala, že do konca roka 2012 bude štátny dlh USA pravdepodobne na úrovni 106,5 % hrubého domáceho produktu.

Egan-Jones ďalej uviedla, že ďalšie kolo kvantitatívneho uvoľňovania zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed), ktoré je podľa analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters pravdepodobné, by mohlo byť dôvodom na zníženie ratingu krajiny.

Menové uvoľnenie by pravdepodobne nezväčšilo reálny hrubý domáci produkt ani by neznížilo štátny dlh, konštatovala agentúra vo vyhlásení.

Od agentúry Moody’s majú USA hodnotenie úverovej spoľahlivosti na stupni Aaa, od agentúry Fitch na úrovni AAA a od Standard & Poor’s na stupni AA+. Všetky tieto tri najväčšie ratingové agentúry pridelili ratingu USA negatívny výhľad. Egan-Jones v júli 2011 znížila rating USA zo stupňa AAA na AA+ a v apríli 2012 ho opäť zhoršila, a to z AA+ na AA.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...