Agentúra Fitch potvrdila rating spoločnosti Allianz

LONDÝN/FRANKFURT 25. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) nemeckej spoločnosti Allianz SE na stupni AA-.

Agentúra tomuto ratingu pridelila stabilný výhľad.

Potvrdenie ratingu odráža podľa agentúry Fitch silné kapitálové postavenie spoločnosti, rozsiahlu geografickú ako aj produktovú diverzifikáciu a pevnú pozíciu na kľúčových trhoch.

V tomto roku sa zisky spoločnosti z oblasti životného poistenia podľa agentúry Fitch dostanú pod tlak, spoločnosť Allianz by to však mala vyvážiť v oblasti neživotného poistenia.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...