Agentúra Fitch potvrdila ratingy konglomerátu Siemens

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings v utorok potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) a vyšší nezabezpečený rating nemeckého priemyselného konglomerátu Siemens AG na stupni A+.

Agentúra zároveň potvrdila spoločnosti krátkodobý emisný rating na stupni F1. Výhľad ratingov zostáva stabilný. Agentúra konštatuje, že program spätného nákupu akcií za tri mld. eur, ktorý chce spoločnosť uzatvoriť do decembra 2012, zvyšuje úroveň jej zadlženia.

Celková úverová situácia konglomerátu by však mala zostať stabilná, a to aj napriek očakávanému zhoršeniu ziskovosti v aktuálnom fiškálnom roku do konca septembra 2012.

V prospech spoločnosti, ktorá je druhým najväčším výrobcom kapitálových tovarov na svete, hovorí aj rôznorodé produktové portfólio a diverzifikovaná geografická pôsobnosť. Skupinu Siemens tvorí na Slovensku 13 spoločností, keď sa 1. októbra minulého roku vyčlenila samostatná divízia Siemens IT Solutions and Services.

Okrem nej do skupiny patria Siemens, s.r.o., Siemens Program and System Engineering s.r.o., Siemens Enterprise Communications, a.s., Nokia Siemens Networks Slovakia, s.r.o., Siprin, s.r.o., SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r.o., OEZ Slovakia, spol. s r.o., Osram Slovakia, a.s., BSH domácí spotřebiče, s.r.o., BSH Drives and Pumps s.r.o., Reaktortest, s.r.o. a Areva NP Controls, s.r.o.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...