Agentúra Fitch zhoršila rating automobilky PSA

19.9.2012

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v stredu zhoršila hodnotenie úverovej spoľahlivosti francúzskej automobilky Peugeot SA (PSA).

Dlhodobý emisný rating (IDR) a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov firme znížila na stupeň BB- z úrovne BB. Výhľad dlhodobého emisného ratingu je negatívny.

Zhoršenie úverovej spoľahlivosti francúzskeho výrobcu áut odzrkadľuje nové hodnotenie celkového európskeho automobilového sektora.

Agentúra však nemá mimoriadne obavy, že firma by mohla mať bezprostredné problémy s likviditou, keďže skupina má v oblasti likvidity výhodu silných rezerv.

Francúzska automobilka má na Slovensku závod v Trnave, ktorý je technologicky najnovší v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do začatia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa začala výroba modelu Peugeot 207.

Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208.