Agentúra Fitch zhoršila výhľad ratingu Srbska

BRATISLAVA 16. augusta (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch vo štvrtok zhoršila výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti Srbska na negatívny zo stabilného.

Agentúra však zároveň potvrdila krajine dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej a domácej mene na stupni BB- a krátkodobý emisný rating v zahraničnej mene na úrovni B.

Stropný rating Srbska potvrdila na stupni BB-.

Negatívny výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti odzrkadľuje zhoršenie fiškálneho postavenia krajiny a slabý výhľad ekonomického rastu, uviedla agentúra.

Ratingová agentúra okrem toho vo štvrtok potvrdila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Ruska. Dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej a domácej mene potvrdila na stupni BBB so stabilným výhľadom.

Krátkodobý rating záväzkov v zahraničnej mene potvrdila na úrovni F3 a stropný rating na stupni BBB+. Tento krok agentúry odzrkadľuje jej názor, že Rusko má dobrú bilanciu verejných financií, je čistým zahraničným veriteľom a zväčšuje sa flexibilita výmenného kurzu jeho meny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...