Agentúra Fitch znížila rating Cypru

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings znížila dlhodobý emisný rating (IDR) Cypru v zahraničnej aj v domácej mene zo stupňa „BB-“ na stupeň „B“.

Tomuto hodnoteniu pridelia agentúra negatívny výhľad. Krátkodobý emisný rating (IDR) Cypru v zahraničnej aj v domácej mene agentúra Fitch potvrdila na stupni „B“ a zároveň potvrdila stropný rating krajiny na stupni „AAA“.

Zníženie ratingu sčasti odráža presvedčenie agentúry Fitch, že rozsah pomoci, ktorú bude musieť vláda poskytnúť bankovému sektoru v krajine, bude väčší, než agentúra Fitch pôvodne predpokladala.

Európska komisia (EK) neuvažuje o reštrukturalizácii cyperského dlhu. Vyhlásil to hovorca eurokomisára pre hospodárske a menové záležitosti Simon O’Connor. Podľa eurokomisára Olliho Rehna výzvou počas rokovaní o pomoci Cypru je nájsť „kombináciu podstatného zníženia dlhu krajiny aj bankového sektora s nevyhnutným zabezpečením finančnej stability pre Cyprus“. O’Connor ďalej vyhlásil, že existuje viac spôsobov okrem reštrukturalizácie ako znížiť dlh, napríklad prostredníctvom privatizácie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...