Agentúra Fitch znížila rating Cypru pre ekonomickú neistotu

NEW YORK 4. júna (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v pondelok znížila rating Cyperskej republiky hlbšie do neinvestičného pásma a varovala, že existuje riziko ďalšieho znižovania. Agentúra znížila dlhodobý emisný rating (IDR) Cypru z úrovne B na B-mínus s negatívnym výhľadom.

Predstavitelia spoločnosti to zdôvodnili stále vysokou ekonomickou neistotou krajiny a rizikom toho, že by mohol zlyhať záchranný program zo strany EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF).

Ten so zahraničnými veriteľmi Nikózia uzavrela na poslednú chvíľu v marci, cyperskí politici i obyvatelia sú však proti mnohým podmienkam programu. „Cyprus nemá flexibilitu na to, aby sa dokázal vyrovnať s domácimi alebo externými otrasmi a existuje vysoké riziko toho, že záchranný program EÚ a MMF nebude fungovať. Finančné rezervy krajiny sú pritom pravdepodobne nedostatočné na to, aby absorbovali zásadný fiškálny a ekonomický zosun,“ píše sa v stanovisku agentúry Fitch.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...