Agentúra Fitch znížila rating slovenskej Volksbanky

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v piatok znížila dlhodobý emisný rating (IDR) Volksbank Slovensko na stupeň BBB- z úrovne BBB+ a jej krátkodobý emisný rating na stupeň F3 z úrovne F2.

Tento krok agentúry nasleduje po oznámení z 15. februára, že rakúska Österreichische Volksbanken dokončila predaj Volksbank International (VBI) ruskej banke Sberbank. Volksbank Slovensko pritom patrí do Volksbank International.

Zníženie emisných ratingov Volksbank Slovensko odzrkadľuje to, že jej nový vlastník má nižší dlhodobý emisný rating ako pôvodný. Výhľad dlhodobého emisného ratingu Volksbank Slovensko je však stabilný, čo odzrkadľuje stabilný výhľad jej novej materskej firmy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...