Agentúra Fitch znížila ratingy piatich gréckych bánk

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v piatok znížila dlhodobé emisné ratingy (IDR) piatich gréckych bánk.

Na stupeň CCC z úrovne B- znížila tieto ratingy bankám National Bank of Greece, Efg Eurobank Ergasias, Alpha Bank, Piraeus Bank a Agricultural Bank of Greece.

Zhoršenie ich úverovej spoľahlivosti nasleduje po tom, ako agentúra zhoršila rating gréckej vlády z úrovne B- na stupeň CCC.

Zníženie ratingu Grécka odráža podľa agentúry Fitch zvýšené riziko, že sa krajine nepodarí udržať v eurozóne.

Volebný úspech politických strán, ktoré sú proti úsporným opatreniam a zlyhanie parlamentných strán pri formovaní novej vlády podľa agentúry ukazujú, že v krajine má úverový program pre Grécko malú politickú podporu a rovnako chýba aj podpora verejnosti.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...