Agentúra Fitch zvýšila výhľad Írska, je stabilný

DUBLIN 14. novembra (WEBNOVINY) – Agentúra Fitch v stredu zvýšila výhľad ratingu Írska. Odôvodnila to tým, že írska vláda úspešne zoškrtala rozpočet bez toho, aby obmedzila ekonomický rast.

Spomedzi krajín, ktoré požiadali o pôžičku z eurovalu, bolo Írsko prvé, čo si opäť mohlo začať požičiavať na medzinárodných trhoch. Agentúra Fitch ponechala rating krajiny na stupni BBB+, tri stupne nad rizikovou úrovňou, no výhľad zvýšila z negatívneho na stabilný.

„Potvrdenie ratingu a revízia výhľadu odrážajú pokrok Írska pri fiškálnej konsolidácii a zotavovaní ekonomiky, ako aj jeho zlepšené možnosti financovania,“ vyhlásila agentúra.

Neočakáva síce, že by írska ekonomika tento rok rástla, ale nulový nárast HDP je lepší ako polpercentný pokles, ktorý sa očakáva v eurozóne ako celku, dodala. Írsky Národný úrad pre správu štátnej pokladnice správu privítal ako „povzbudivú“

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...