Agentúra Moody’s potvrdila rating Česka

NEW YORK 21. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service potvrdila ratingové hodnotenie Českej republiky. Agentúra Moody’s v závere týždňa potvrdila rating dlhodobých záväzkov Česka na úrovni A1 a rating krátkodobých záväzkov na úrovni P-1. Výhľad týchto ratingov ostáva naďalej stabilný.

Potvrdenie ratingu odráža presvedčenie agentúry Moody’s, že česká vláda pristúpila k významnej rozpočtovej konsolidácii a naďalej pokračuje v napĺňaní záväzku dosiahnuť udržateľnosť verejných financií. Agentúra Moody’s navyše pokladá vplyv dlhovej krízy v eurozóne na českú ekonomiku za obmedzený. Dôvodom je konzervatívna politika krajiny a zdravý bankový systém.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...