Agentúra Moody’s potvrdila rating spoločnosti Telefónica

MADRID 25. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service vo štvrtok potvrdila rating dlhodobých záväzkov španielskej spoločnosti Telefónica S.A. na stupni Ba1 a rating krátkodobých záväzkov spoločnosti na stupni Prime-2. Týmto hodnoteniam ponechala agentúra negatívny výhľad.

Agentúra Moody’s tak zareagovala na plány spoločnosti Telefónica prevziať od holandského konkurenta KPN jeho nemeckú divíziu E-Plus za 8,1 mld. eur.

Agentúra očakáva, že táto operácia sa uskutoční pod vysokým stupňom kontroly zo strany regulačných úradov. Hodnotenie na stupni Ba1 odráža podľa agentúry Moody’s veľkosť spoločnosti a výhody spojené s diverzifikáciou. Telefónica má podľa agentúry silnú pozíciu na viacerých rôznych trhoch.

Telefónica pôsobí aj na Slovensku. Prostredníctvom spoločnosti Telefónica Slovakia poskytuje mobilné služby pod značkou O2. Na slovenský trh vstúpila rozhodnutím výberovej komisie Telekomunikačného úradu SR v roku 2006 a svoju komerčnú prevádzku začala 2. februára 2007.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...