Agentúra Moody’s potvrdila rating Švajčiarska

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s potvrdila rating záväzkov švajčiarskej vlády na najvyššom stupni Aaa.

Tento štvrtkový krok podľa agentúry vyplýva z veľkej finančnej sily vlády Švajčiarska a z toho, že v krajine existuje široký konsenzus, pokiaľ ide o fiškálnu disciplínu.

Ďalším dôvodom pre potvrdenie úverovej spoľahlivosti krajiny na najvyššom stupni je podľa agentúry veľká ekonomická sila Švajčiarska, čo sa odzrkadľuje v jeho otvorenom a vysoko diverzifikovanom hospodárstve a vysokých priemerných príjmoch.

Najvyššiu ratingovú známku krajiny odôvodňuje aj odolnosť Švajčiarska, ktorú preukázalo svojou schopnosťou prekonávať globálnu finančnú krízu a krízu eurozóny.

Obe tieto krízy krajina dokázala prekonávať bez zhoršenia svojich verejných financií alebo strednodobej perspektívy hospodárskeho rastu. „Kroky vlády a centrálnej banky počas finančnej krízy demonštrujú ochotu a schopnosť konať rýchlo a rozhodne,“ poznamenala agentúra Moody’s.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...