Agentúra S&P potvrdila rating Belgicka

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) potvrdila dlhodobý rating Belgicka v domácej a zahraničnej mene na stupni AA.

Zároveň potvrdila krátkodobý rating Belgicka v domácej a zahraničnej mene na stupni A-1+. Ratingom agentúra pridelila negatívny výhľad.

Potvrdenie ratingu odráža presvedčenie agentúry S&P, že ekonomika Belgicka je prosperujúca, dobre diverzifikovaná a otvorená. Tieto pozitíva však zmierňuje obmedzená rozpočtová flexibilita krajiny v súvislosti s vysokým zadlžením, ako aj v súvislosti s vysokými vládnymi výdavkami.

Belgicko má však vysokopríjmovú ekonomiku. Agentúra odhaduje, že tohtoročný hrubý domáci produkt na hlavu dosiahne 45 200 USD. V období od roku 2014 do roku 2016 by podľa prognóz S&P belgická ekonomika mala stúpnuť o 0,8 % ročne. V minulom roku belgická ekonomika oslabila a v roku 2013 by mala takisto klesnúť.

(1 EUR = 1,3545 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...