Agentúra S&P potvrdila rating Slovenska

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) v piatok potvrdila dlhodobý rating úverovej spoľahlivosti Slovenska na stupni A.

Zároveň potvrdila krátkodobý rating úverovej spoľahlivosti Slovenska na stupni A-1. Týmto hodnoteniam pridelila agentúra stabilný výhľad.

Potvrdenie ratingu Slovenska je podľa agentúry S&P v súlade s miernym, aj keď rastúcim zadlžením krajiny, ako aj v súlade s nízkym čistým zahraničným dlhom.

Výhľad rastu slovenskej ekonomiky navyše agentúra považuje za stály. Tieto silné stránky ekonomiky podľa agentúry S&P vyvažujú vysokú mieru štrukturálnej nezamestnanosti, ako aj vysokú mieru nezamestnanosti mladých ľudí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...