Agentúra S&P zlepšila rating poisťovni Uniqa na stupeň A-

17.10.2013

FRANKFURT 17. októbra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard and Poor’s Ratings Services (S&P) zlepšila rating finančnej sily spoločnosti Uniqa zo stupňa BBB+ na stupeň A-.

Agentúra pridelila ratingu stabilný výhľad. S&P zároveň zlepšila rating podriadeného dlhu spoločnosti zo stupňa BBB- na stupeň BBB. Všetky ratingy spoločnosti agentúra zároveň vyradila z procesu revízie s možnosťou zlepšenia, kam ich zaradila 1. októbra.

Dôvodom na zlepšenie ratingu bolo navýšenie kapitálu spoločnosti Uniqa o 757 mil. eur. Toto zvýšenie výrazne zlepšilo kapitálovú pozíciu spoločnosti, uvádza S&P.

Uniqa tak má podľa agentúry „silný“ kapitálový profil ako aj „silný“ profil v oblasti finančného rizika.

Uniqa vstúpila na slovenský trh v roku 1990, vtedy ešte ako poisťovňa Otčina. V roku 1999 sa stala súčasťou skupiny Uniqa. Otčina sa na Uniqa poisťovňu premenovala v roku 2001 a v roku 2004 prišla fúzia s R+V poisťovňou.

Je univerzálnou poisťovňou poskytujúcou široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Spoločnosť je súčasťou rakúskeho poisťovacieho koncernu Uniqa Group.