Agentúra S&P zlepšila výhľad ratingu USA

NEW YORK 10. júna (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) v pondelok zlepšila výhľad úverovej spoľahlivosti USA z negatívneho na stabilný.

Agentúra S&P potvrdila USA ratingové hodnotenie AA+. Agentúra vo svojom stanovisku uviedla, že pravdepodobnosť zníženia ratingového hodnotenia USA je menšia ako jedna ku trom.

Zlepšený výber daní, ako aj lepšie hospodárske výsledky americkej ekonomiky totiž pomáhajú znižovať úroveň zadlženia USA.

„Domnievame sa, že v porovnaní s krajinami s vyšším ratingom naše ratingové hodnotenie na úrovni AA+ odráža nižšiu schopnosť amerických volených zástupcov z dlhodobejšieho hľadiska rýchlo a efektívne reagovať na tlaky na verejné financie,“ uviedla agentúra S&P vo svojom stanovisku.

Agentúra ďalej informovala, že očakáva opakované náročné rokovania o navýšení dlhového stropu v krajine. Agentúra S&P zhoršila ratingové hodnotenie USA zo stupňa AAA na stupeň AA+ v auguste 2011 a pridelila tomuto ratingu negatívny výhľad. Konkurenčné ratingové agentúry Moody’s a Fitch hodnotia USA najvyšším ratingom AAA.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...