Agentúra S&P znížila rating Maďarska

LONDÝN 25. novembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) znížila dlhodobý rating záväzkov Maďarska v domácej a zahraničnej mene zo stupňa BB+ na stupeň BB.

S&P zároveň potvrdila krátkodobý rating záväzkov krajiny v domácej a zahraničnej mene na stupni B.

Agentúra týmto hodnoteniam pridelila stabilný výhľad. Agentúra zároveň znížila dlhodobý úverový rating maďarskej centrálnej banky zo stupňa BB+ na stupeň BB.

Zníženie ratingových hodnotení odráža presvedčenie agentúry Standard & Poor’s, že neobvyklá vládna politika, ako aj nezvyčajné opatrenia vo finančnom sektore môžu v strednodobom horizonte ohroziť rastový potenciál krajiny. To by prípadne mohlo znamenať taktiež ohrozenie snáh maďarskej vlády udržateľne znižovať vládny dlh.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...