Agentúra S&P znížila rating spoločnosti Metro AG

12.10.2012

FRANKFURT 12. októbra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services zhoršila dlhodobý a krátkodobý rating maloobchodného predajcovi Metro AG.

Dlhodobý rating spoločnosti Metro AG znížila agentúra Standard & Poor’s zo stupňa „BBB“ na stupeň „BBB-„. Zároveň agentúra pristúpila k zníženiu krátkodobého ratingu spoločnosti zo stupňa ‚A-2‘ na stupeň ‚A-3‘. Týmto ratingovým hodnoteniam pridelila agentúra stabilný výhľad.

Zníženie ratingu podľa analytika ratingovej agentúry Standard & Poor’s Timona Bindera odráža pokračujúci trend nižšej ziskovosti podniku, než sa očakávalo. V prvom polroku tohto roka dosiahol zisk spoločnosti Metro AG pred úrokmi a zdanením (EBIT) o 30 % nižšiu úroveň ako v predchádzajúcom roku.

Pre spoločnosť je však kľúčový posledný kvartál roka, v ktorom spoločnosť dosahuje až 60 % svojho zisku pred zdanením a úrokmi.

Na Slovensku podniká Metro AG prostredníctvom spoločnosti Metro Cash & Carry SR, ktorá je súčasťou nadnárodnej skupiny Metro Cash & Carry International. Na Slovensku patrí do siete Metro Cash & Carry šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov.