Agentúra Standard & Poor’s potvrdila ratingy Poľska

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s potvrdila rating dlhodobých a krátkodobých záväzkov Poľska v zahraničnej mene na úrovni A-/A-2 a rating dlhodobých a krátkodobých záväzkov krajiny v domácej mene na úrovni A/A-1.

Výhľad ratingov zostáva stabilný, uviedla S&P po svojom utorkovom kroku.

Hodnotenie úverovej spoľahlivosti Poľska podľa agentúry podporuje jeho záväzok pokračovať vo fiškálnej konsolidácii a tiež flexibilita menovej politiky Varšavy.

Standard & Poor’s očakáva, že ekonomický rast Poľska sa v tomto roku spomalí na 2,3 % vzhľadom na oslabenie zahraničného a domáceho dopytu.

Hospodárstvo krajiny potom bude stabilne posilňovať, keďže sa zotavia globálne trhy.

Fiškálna politika by sa mala podľa agentúry stať menšou brzdou ekonomického rastu Poľska, keď Varšava zredukuje svoj rozpočtový deficit na úroveň 3 % hrubého domáceho produktu (HDP). S&P predpokladá, že sa to Poľsku podarí dosiahnuť v roku 2013.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...