Air Berlin plánuje prepustiť takmer 10 percent zamestnancov

FRANKFURT 15. januára (WEBNOVINY) – Nemecká letecká spoločnosť Air Berlin plánuje prepustiť takmer 10 % zo svojich súčasných 9 300 zamestnancov.

Tento krok je tak súčasťou série znižovania nákladov, vďaka čomu sa chce spoločnosť dostať z červených čísel. O prácu príde 900 zamestnancov a spoločnosť sa už bude sústrediť iba na najziskovejšie trasy, pričom do obľúbených destinácií ako Malorka zvýši počet letov.

Druhá najväčšia nemecká letecká spoločnosť po firme Lufthansa tak chce týmto úsporným programom od konca roka 2014 znížiť náklady o 400 mil. eur ročne.

Spoločnosť ďalej informovala, že zníži počet svojich lietadiel v tomto roku na 142 z počtu 158, ktoré evidovala ku koncu septembra 2012. Air Berlin, ktorá nevykázala celoročný prevádzkový zisk od roku 2007, už znížila počet sedadiel v lietadlách, zrušila niektoré neziskové linky a odložila plánovaný nákup lietadiel.

Niekoľko ročné straty stáli zakladateľa spoločnosti Joachima Hunolda v roku 2011 post šéfa spoločnosti. Dočasný prezident Hartmut Mehdorn minulý týždeň nečakane odstúpil a vedenie nad spoločnosťou prevzal šéf pre stratégiu Wolfgang Prock-Schauer.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...