Air France bude rozdávať padáky, prepustí 5000 ľudí

21.6.2012

PARÍŽ 21. júna (WEBNOVINY) – Francúzska letecká spoločnosť Air France zverejnila plán na zrušenie viac ako 5000 pracovných miest do konca budúceho roka v rámci snahy o zníženie nákladov a dlhov a návratu k rastu za situácie, keď na európskom trhu čelí ťažkým podmienkam.

Air France sa bude snažiť vyhnúť nútenému rušeniu miest tým, že bude podporovať odchody do predčasného dôchodku, dobrovoľné odchody z firmy a čiastočné pracovné úväzky.

Francúzsko-holandská skupina ešte v januári zverejnila trojročný plán redukcie dlhov a prevádzkových nákladov o 2 miliardy eur v snahe vrátiť sa do roku 2014 k vyrovnanému hospodáreniu.

Lídri globálnych leteckých spoločností na stretnutí v Pekingu v prvej polovici júna potvrdili prognózu celkového zisku leteckého odvetvia v tomto roku, ale sektor ráta s tým, že dlhová kríza Európy sa zhorší a vymaže výhodu nedávneho zlacnenia ropy.

Medzinárodná asociácia pre leteckú dopravu (IATA) očakáva, že sektor leteckej dopravy v tomto roku posilní iba v Severnej a Južnej Amerike.