Airbus predal viac lietadiel, Francúzsku tak zlepšil schodok

PARÍŽ 8. januára (WEBNOVINY) – Schodok zahraničného obchodu Francúzska sa v novembri znížil na najnižšiu úroveň za viac ako dva roky.

Podpísal sa pod to klesajúci import a nárast exportu lietadiel spoločnosti Airbus. Francúzsky colný úrad v utorok informoval, že obchodný deficit v novembri klesol na 4,33 mld. eur zo sumy 4,71 mld. eur v predchádzajúcom mesiaci.

Vývoz krajiny sa znížil na 36,49 mld. eur zo sumy 37,53 mld. eur v októbri. Výrobca lietadiel Airbus predal v novembri o tri lietadlá viac než v októbri, a to v celkovej sume 2,51 mld. eur, zatiaľ čo v októbri to bolo 1,63 mld. eur. Hodnota importu sa znížila na 40,83 mld. eur, pričom v predchádzajúcom mesiaci bola na úrovni 42,24 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...