Aj nám je elektrina drahá, kričia rezortu ďalší podnikatelia

BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) – Súčasné ceny elektrickej energie sa nepozdávajú ani podnikateľom združených v Americkej obchodnej komore v SR.

Zástupcovia komory preto požiadali ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, aby spoločne našli opatrenia, ktorými by sa dali ceny elektriny pre podniky znížiť.

“Vnímame ceny elektrickej energie za veľký problém. Veríme, že sa nájdu nejaké riešenia,“ povedal po stretnutí s ministrom hospodárstva na štvrtkovej tlačovej besede predseda energetickej komisie Americkej obchodnej komory v SR Milan Veselý.

Minister Malatinský prisľúbil, že jeho rezort bude hľadať najmä pre vysoko náročné energetické podniky prostredníctvom legislatívy opatrenia, ktorými by sa dal nákladový balík vstupujúci do koncových cien elektriny čo najviac znížiť. “Naše možnosti sú však obmedzené v tom, že nie sme priamo vykonávateľom energetických činností,“ konštatoval Malatinský.

Na vysoké ceny elektrickej energie sa už sťažoval na stredajšom stretnutí s prezidentom SR predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Peter Mihók. Podľa neho začiatkom tohto roka pocítili podnikatelia zvýšenie cien elektrickej energie o 18 %.

Slovensko sa tak podľa neho stane krajinou Európskej únie s najvyššími cenami elektrickej energie pre veľkoodberateľov. „To možno viac ako Zákonník práce ovplyvní konkurencieschopnosť našich výrobkov doma, ako aj na medzinárodných trhoch,“ povedal Mihók.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...