Aktivita japonského priemyslu v júli oslabila

TOKIO 31. júla (WEBNOVINY) – Aktivita japonského priemyslu v júli klesala najrýchlejším tempom od minuloročného zemetrasenia. Spomalenie ekonomík v Európe a Číne totiž znížili dopyt po japonských produktoch.

Júlový sezónne upravený index nákupných manažérov (PMI) japonského priemyslu, ktorý zostavujú agentúra Markit a japonské združenie pre kontrolu stavu zásob JMMA, bol na úrovni 47,9 bodu, keď klesol z júnových 49,9 bodu.

Index sa tak druhý mesiac po sebe nachádza pod hranicou 50 bodov, ktorá oddeľuje rast od poklesu a klesal najrýchlejším tempom od apríla 2011.

Podindex nových objednávok na export oslabil na 43,2 bodu z úrovne 47,5 bodu v predošlom mesiaci. Podindex produkcie klesol na 47,3 bodu z júnových 48,7 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...