Aktivita vo francúzskom súkromnom sektore klesla

PARÍŽ 22. marca (WEBNOVINY) – Aktivita vo francúzskom súkromnom sektore po dvoch mesiacoch rastu v marci klesla. Podpísalo sa pod to oslabenie priemyslu.

Informovala o tom vo štvrtok agentúra Markit. Zložený index nákupných manažérov (PMI) vo francúzskom súkromnom sektore podľa predbežných údajov agentúry v marci klesol na 49 bodov z februárových 50,2 bodu.

Index sa tak dostal pod hranicu 50 bodov, ktorá oddeľuje rast sektora od jeho poklesu. Aktivita vo francúzskom priemysle v marci oslabovala, keď sa jej index znížil na 47,6 bodu z úrovne 50 bodov vo februári.

Index nákupných manažérov vo francúzskom sektore služieb sa v sledovanom období nachádzal na úrovni 50 bodov.

„Tieto údaje naznačujú, že francúzska ekonomika pravdepodobne v prvom kvartáli stagnovala a len tesne sa vyhla recesií,“ povedal predstaviteľ agentúry Markit Chris Williamson.

Z údajov ďalej vyplýva, že nové objednávky v priemysle klesali v marci deviaty mesiac za sebou a dokonca najvýraznejším tempom od novembra. Index nových objednávok oslabil na 45,2 bodu z úrovne 48,2 bodu vo februári.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...