Amazon dá Bratislave tisícky pracovných miest, ak zlyhá Brno

BRATISLAVA 28. januára (WEBNOVINY) – Investícia amerického internetového obchodu Amazon v Brne je ohrozená. Zástupcovia mesta totiž podľa českých Hospodářských novin začali klásť ďalšie podmienky, ktoré už Amazon nechce akceptovať.

Podľa denníka však má americký investor v zálohe práve Bratislavu. V plánovanom logistickom centre by mali pracovať stabilne približne dve tisícky ľudí a ďalšie štyri tisícky sezónne.

„Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie,“ povedal v rozhovore pre Hospodářské noviny Remon Vos, riaditeľ developerskej spoločnosti CTP, ktorá má pre Amazon halu postaviť. Amazon totiž ešte minulý rok vyhlásil, že chce svoje sklady v Brne uviesť do prevádzky ešte do jesene 2014, aby stihol silnú vianočnú sezónu. A keďže by stavebné práce mali trvať zhruba pol roka, výstavbu chcel začať najneskôr vo februári.

CTP preto požiadalo zástupcov Brna, aby na február zvolali mimoriadne zastupiteľstvo a potvrdili podmienky investície. Tí sa však téme chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro. „V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi,“ uviedol pre Hospodářské noviny Vos s tým, že v tom prípade by mohol dostať zelenú záložný variant – sklad v Bratislave.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...