Američania viac míňajú a o reality je záujem, odozvu cítiť

WASHINGTON 17. januára (WEBNOVINY) – Aktivita v ekonomike USA v posledných týždňoch rástla najmä vďaka spotrebiteľským výdavkom a oživeniu v realitnom sektore.

Informovala o tom v stredu americká centrálna banka (Fed) v rámci správy o stave ekonomiky. Mierne zlepšenie podľa banky hlásilo všetkých 12 regionálnych pobočiek. Na dôveru firiem aj spotrebiteľov však naďalej negatívne vplývala neistota sprevádzajúca rozpočtovú krízu v USA a hospodárske problémy v Európe.

Opatrnosť pri prijímaní nových zamestnancov vyjadrovali najmä firmy s aktivitami v Európe a obrannom sektore. Americký Kongres začiatkom roka odvrátili hrozbu automatického plošného zvyšovania daní. Zákonodarcovia sa však zatiaľ nedohodli na zvýšení dlhového stropu a výdavkových škrtoch.

Aktuálnu verziu takzvanej Béžovej knihy o stave ekonomiky zostavila pobočka Fed- vo Philadelphii na základe údajov zozbieraných do 4. januára 2013.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...