Americká poisťovňa AIG vládu nebude žalovať

NEW YORK 10. januára (WEBNOVINY) – Americká poisťovňa American International Group Inc (AIG) sa nepripojí k svojim akcionárom, ktorí žalujú vládu za spôsob, akým ju počas finančnej krízy v roku 2008 zachránila pred bankrotom.

Rozhodla o tom v stredu správna rada spoločnosti. Žalobu podal v novembri bývalý šéf AIG Maurice Greenberg a jeho investičná spoločnosť Starr International. Od vlády chcú vysúdiť 25 mld. USD.

Poisťovňa sa k žalobe nepripojí a Starr International neumožní, aby v nej pokračovala v mene AIG, uviedla správna rada vo vyhlásení.

Americká vláda prevzala kontrolu nad AIG v septembri 2008, aby zabránila hroziacemu krachu poisťovne s potenciálnym dominovým efektom na globálny finančný systém. Štát nalial do poisťovne v roku 2008 zhruba 182 mld. USD, záchranný plán však viedol k prudkému znehodnoteniu akcií AIG.

Vláda postupne rozpredávala svoje podiely v AIG a posledných akcií sa zbavila v decembri. Podľa federálneho ministerstva financií záchranný plán priniesol vláde čistý zisk 22,7 mld. USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...