Americké samosprávy dlhujú v Nemecku miliardy

FRANKFURT 29. júla (WEBNOVINY) – Nemecké banky a poisťovne investovali do dlhu amerických samospráv a iných miestnych organizácií 18,5 mld. eur.

Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na dokumenty nemeckého úradu pre dohľad nad finančnými trhmi (BaFin).

Objem úverov, ktoré poskytli nemecké finančné spoločnosti komunálnej sfére v USA, podľa údajov BaFin za tri roky do konca marca 2013 klesol o 23 %.

Regulačný úrad začal preverovať väzby nemeckých bánk a poisťovní na americkú komunálnu sféru v reakcii na správy o pripravovanom vyhlásení platobnej neschopnosti mesta Detroit.

Detroit má dlh a nekryté záväzky v celkovom objeme vyše 18 mld. USD. Niekdajšie centrum automobilového priemyslu USA požiadalo tento mesiac o súdnu ochranu pred veriteľmi v rámci najväčšieho mestského bankrotu v dejinách USA.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...