Americký dolár v utorok oslabil

LONDÝN 11. februára (WEBNOVINY) – Americký dolár v utorok klesol na najnižšiu úroveň za takmer dva týždne. Trh totiž čakal na vystúpenie novej šéfky amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Janet Yellenovej v Kongrese, ktoré by mohlo naznačiť, ako rýchlo bude centrálna banka USA redukovať svoj program menových stimulov. Objem obchodov však bol malý vzhľadom na štátny sviatok v Japonsku.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, oslabil až na 80,498 bodu, čiže najnižšie za takmer dva týždne. Neskôr sa zotavil na 80,525 bodu, ale oproti predošlému dňu bol aj tak nižšie o 0,2 %. Spoločná európska mena voči doláru posilnila na 1,36835 USD/EUR. Americká mena však stúpla oproti kanadskému doláru, a to o 0,2 % na 1,1080 CAD/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...