Americký Fed ekonomiku nepodporí

SAN FRANCISCO 5. apríla (WEBNOVINY) – Lepšia situácia na trhu práce USA a mierne vyššia inflácia, ako sa očakávalo, odďaľujú možnosť, že americký Federálny rezervný systém (Fed) bude musieť pristúpiť k tretiemu kolu nakupovania cenných papierov s cieľom podporiť ekonomiku. Povedal to v stredu šéf Fed-u v San Franciscu John Williams.

Argumenty pre ďalší menový stimul nie sú také silné, ako boli vtedy, keď Fed realizoval prvé a druhé kolo kvantitatívneho uvoľňovania, povedal Williams, ktorý ešte vo februári hovoril, že ďalšie nakupovanie dlhopisov by mohlo byť veľmi pravdepodobné.

Williams konštatoval, že jeho optimizmus čiastočne pramení zo zmenšenia rizika finančnej krízy v Európe.

Pripustil, že pri riešení problémov vyplývajúcich zo zadlženosti Európy bude v najbližších rokoch ešte veľa problémov. Dodal však, že kroky, ktoré podnikla Európska centrálna banka (ECB) pri poskytovaní likvidity bankám, zmenšili riziko prenesenia systémovej krízy cez Atlantik, ktorá by aj v USA zabrzdila ekonomické zotavovanie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...