Americký Fed prijal ďalší agresívny stimul

WASHINGTON 13. septembra (WEBNOVINY) – Americký Federálny rezervný systém (Fed) vo štvrtok schválil nový agresívny stimulačný program.

Ohlásil, že za podmienky, že inflácia bude pod kontrolou, bude nakupovať cenné papiere založené na hypotékach v hodnote 40 mld. USD mesačne, kým sa nezlepší výhľad situácie pri tvorbe pracovných miest.

Rozhodnutie centrálnej banky USA spojiť svoj nekonvenčný program nákupov dlhopisov priamo s ekonomickými podmienkami je bezpríkladným krokom, ktorý je znakom veľkého vystupňovania snahy o zníženie nezamestnanosti v krajine.

„Situácia v oblasti zamestnanosti zostáva vážnym problémom,“ povedal šéf Fed-u Ben Bernanke.

„Hoci sa zdá, že ekonomika je na ceste mierneho zotavovania, nerastie dostatočne rýchlo na to, aby nastal významný pokrok pri znižovaní miery nezamestnanosti,“ dodal. Predstavitelia centrálnej banky USA ďalej uviedli, že úrokové sadzby pravdepodobne nezvýšia prinajmenšom do polovice roka 2015. Doteraz hovorili, že ich nezdvihnú do konca roku 2014.

Kurz:
(1 EUR = 1,291 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...