Americký Senát schválil dvojročnú rozpočtovú dohodu

WASHINGTON 19. decembra (WEBNOVINY) – Americký Senát v stredu schválil dvojročnú rozpočtovú dohodu. Je to signál väčšej rozpočtovej stability v nasledujúcom roku a pravdepodobnosť znefunkčnenia americkej vlády v januári budúceho roku sa znižuje.

Dohodu podporilo 64 poslancov pričom proti bolo 36 zákonodarcov. Za prijatie dohody sa v Senáte vyslovilo deväť Republikánov a všetci Demokrati.

Táto dohoda teraz poputuje na podpis k americkému prezidentovi Barackovi Obamovi. Prezidenta Obamu podľa jeho vlastných slov prijatá dohoda „teší“. Súčasťou dvojročnej rozpočtovej dohody je aj odstránenie automatických škrtov vo výdavkoch v hodnote 63 mld. USD. Tie by vstúpili do platnosti od prvého januára.

(1 EUR = 1,3749 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...