Americký T-Mobile ruší ďalších 900 pracovných miest

NEW YORK 16. mája (WEBNOVINY) – Americká telekomunikačná spoločnosť T-Mobile USA, ktorá je divíziou nemeckej firmy Deutsche Telekom, zruší ďalších 900 pracovných miest.

Spoločnosť už v marci ohlásila zrušenie 1 900 pracovných pozícií a vtedy naznačila, že v tomto trende môže pokračovať. Robí to v snahe o zníženie nákladov, aby si zachovala prostriedky pre investície do svojej siete po tom, ako sa jej v minulom roku nepodarilo kúpiť spoločnosť AT&T za 39 mld. USD.

Túto akvizíciu neschválil protimonopolný úrad. Spoločnosť ešte v marci informovala, že zatvára sedem call centier a ruší 1 900 pracovných miest, čiže prepúšťa približne 5 % z celkového počtu zamestnancov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...