Americký T-Mobile sa hromadne lúči s 1900 zamestnancami

23.3.2012

NEW YORK 23. marca (WEBNOVINY) – Americká telekomunikačná spoločnosť T-Mobile USA, ktorá je divíziou nemeckej firmy Deutsche Telekom, ruší 1900 pracovných miest, čiže prepúšťa približne 5 percent z celkového počtu zamestnancov, keďže zatvára sedem call centier.

Americká firma zároveň uviedla, že v najbližších mesiacoch možno zruší ďalšie miesta. Robí to v snahe o redukciu nákladov, aby si zachovala hotovosť pre investície do svojej siete v rámci rozsiahlejšej reštrukturalizácie.

Odvtedy ako spoločnosť Deutsche Telekom signalizovala, že chce odísť z trhu USA, T-Mobile USA hľadá spôsoby, ako sa stať finančne nezávislejšou od svojej materskej firmy.

Súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group je aj Slovak Telekom, a.s. Skupinu ST tvoria materská spoločnosť Slovak Telekom, a.s. a jej dcérske spoločnosti PosAm, s.r.o., Telekom Sec, s.r.o., Zoznam, s.r.o. a Zoznam Mobile, s.r.o. Majoritným akcionárom ST je spoločnosť Deutsche Telekom AG s podielom 51 percent akcií. Ministerstvo hospodárstva SR vlastní 34 percent akcií a Fond národného majetku SR 15 percent akcií.