Americký U.S. Steel Corp znížil straty

PITTSBURGH 29. januára (WEBNOVINY) – Najväčší americký výrobca ocele U.S. Steel Corp v poslednom štvrťroku minulého roka evidoval zmenšenie straty, keďže nižšie náklady pomohli vykompenzovať pokles cien jeho produktov.

Za október až december firma vykázala čistú stratu 50 mil. USD, čiže 35 centov na akciu. V rovnakom kvartáli predošlého roka bola jej strata v objeme 211 mil. USD čiže 1,46 USD na akciu.

Tržby spoločnosti v štvrtom kvartáli oslabili o 7 % na 4,49 mld. USD. Z podnikania v Európe firma U.S. Steel vykázala prevádzkový zisk 7 mil. USD, pričom v štvrtom kvartáli predchádzajúceho roka to bola strata 89 mil. USD.

Spoločnosť U.S. Steel Košice vznikla prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ americkou spoločnosťou U.S. Steel Corporation v júni roku 2000. V súčasnosti podnik spolu s dcérskymi spoločnosťami patrí k najväčším výrobcom plochých valcovaných výrobkov v Európe, ktoré dodáva najmä pre automobilový, strojársky a elektrotechnický priemysel.

Hlavnou činnosťou U. S. Steel Košice je výroba ocele, plochých valcovaných výrobkov z ocele, špirálovo zvarovaných rúr a radiátorov. Spolu zamestnáva približne 11 tisíc pracovníkov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...