Andrej Babiš so zavedením eura v Česku nemá problém

PRAHA 22. januára (WEBNOVINY) – Nastávajúci český minister financií naznačil možnosť, že krajina prijme spoločnú európsku menu.

Miliardár slovenského pôvodu Andrej Babiš, ktorý podľa predpokladov prevezme v novej českej vláde koncom januára post ministra financií, v stredu povedal, že „nemá problém“ s používaním eura. Neuviedol však nijaký časový údaj na jeho prijatie.

Predchádzajúca stredopravá vláda neuvádzala žiadny cieľový dátum na prijatie spoločnej meny, ktorú chcela Praha prijať, „keď bude pripravená“.

Babiš, líder centristickej strany ANO, podpísal s víťazmi októbrových parlamentných volieb- ľavicovými sociálnymi demokratmi a konzervatívnymi kresťanskými demokratmi dohodu na vytvorenie stredoľavej vlády. Hlavnými európskymi obchodnými partnermi ČR sú krajiny používajúce euro.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...