Angela Merkelová je spokojná, Portugalsko plní podmienky

LISABON 12. novembra (WEBNOVINY) – Portugalsko plní všetky podmienky stanovené v rámci medzinárodnej pomoci od EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF) v sume 78 mld. eur.

Vyhlásila to v nedeľu nemecká kancelárka Angela Merkelová a zároveň dodala, že Lisabon nepotrebuje ďalšiu finančnú pomoc. „Portugalsko plní svoje záväzky veľmi dobre,“ povedala Merkelová pre portugalskú televíznu stanicu RTP deň pred návštevou Lisabonu.

Na otázku, či Portugalsko potrebuje novú pomoc, ako tvrdia niektorí ekonómovia, Merkelová odpovedala: „Nezdieľam tento názor.“

Takzvaná trojka medzinárodných veriteľov, čiže EÚ, MMF a Európska centrálna banka (ECB), doposiaľ vždy ukončila pozitívne hodnotenie plnenia úverového programu, v lete však dala krajine viac času na splnenie rozpočtových cieľov, keďže ekonomika krajiny upadla do hlbšej recesie.

Nedávny prieskum MMF ukázal, že fiškálna konsolidácia v krajine môže negatívne zasiahnuť ekonomický rast oveľa viac, než sa pôvodne očakávalo.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...